Relaţii:
contact@avtm.md
Română
Prima / Campionatul mondial pe echipe (2004,2007,2008)

Campionatul mondial pe echipe
Versiune tipar
 

2004 –  debutul veteranilor tenisului din Moldova la Campionatul mondial pe echipe
(3-8 mai 2004, Antalia, Turcia)

Componenţa echipelor

 

Italia Cup (35+)

Tony Trabert Cup (40+)

Dubler Cup (45+)

Nr. 1

Valeriu MÎNDRU

Igor GUZNEŢOV

Veaceslav DODU

Nr. 2

Efim POGORELOV

Serghei ŞTEPU (căpitan)

Slavian GUŢU (căpitan)

Nr. 3

Igor CRASNUHIN (căpitan)

---

---


VICTORIILE REPURTATE DE TENISMENII VETERANI DIN MOLDOVA

  • 1 victorie pe echipe (împotriva Mexicului cu 2:1, categoria 40+)
  • 3 victorii la simplu: cîte una în fiecare categorie (E.Pogorelov, I.Cuzneţov, S.Guţu)
  • 1 victorie la dublu (I.Cuzneţov / S.Ştepu, categoria 40+)

40+

Moldova

Mexic

2:1

Nr. 2

Serghei Ştepu

Enrique Diaz De La Vega

4/6, 4/6

Nr. 1

Igor Guzneţov

Artemio Legizamo

6/3, 6/4

Dublu

Guzneţov / Ştepu

Becker / Diaz De La Vega

6/4, 7/5


35+

Moldova

Turcia

1:2

Nr. 2

Efim Pogorelov

Bayram Cem

6/4, 6/4


45+

Moldova

Canada

1:2

Nr. 2

Slavian Guţu

Allan Care

6/3, 6/2

CLASAMENTUL FINAL PE ECHIPE îN CELE TREI CATEGORII

 

Italia Cup (35+)

Tony Trabert Cup (40+)

Dubler Cup (45+)

 1.

Germania

Spania

Sua

 2.

Franţa

Austria

Germania

 3.

Argentina

Germania

Franţa

 4.

Marea Britanie

Sua

Spania

 5.

Olanda

Franţa

Argenitina

 6.

SUA

Argenitina

Olanda

 7.

Italia

Australia

Austria

 8.

Austria

Olanda

Marea Britanie

 9.

Turcia

Marea Britanie

Australia

 10.

Mexic

Belgia

Belgia

 11.

Elveţia

Canada

Finlanda

 12.

Rusia

Moldova

Turcia

 13.

Australia

Finlanda

Suedia

 14.

Suedia

Africa de Sud

Israel

 15.

Canada

Mexic

Africa de Sud

 16.

Moldova

Turcia

Canada

 17.

Africa de Sud

 

Slovenia

 18.

Slovenia

 

Elveţia

 19.

 

 

Croaţia

 20.

 

 

Moldova

 

2007 – a doua participare a veteranilor tenisului din Moldova la Campionatul mondial pe echipe
(23-29 aprilie 2007, Antalia, Turcia)

Componenţa echipelor

 

Italia Cup
(35+)

Tony Trabert Cup (40+)

Dubler Cup
(45+)

Fred Perry Cup (50+)

1

Vladimir Iampolschi (căp.)

Serghei Ştepu (căpitan)

Igor Guzneţov

Slavian Guţu (căpitan)

2

Vladimir Salnicov

Adrian Mariciuc

Mihail Zarea

Serghei Zaicenco

3

Andrei Porubin

Valeriu Mîndru

Eleferii Pitel (căpitan)

Ion Lambantu

 

 

Alex Bodaşco

 

 

 

VICTORIILE REPURTATE DE TENISMENII VETERANI DIN MOLDOVA

  • 3 victorii la simplu: (I.Cuzneţov, M.Zarea, S.Guţu)
  • 1 victorie la dublu (A.Mariciuc / S.Ştepu)

 

45+

Moldova

Turcia

1:2

Nr. 1

Igor Cuzneţov

David Gill

2-6, 6-1, 6-2


45+

Moldova

Irlanda

1:2

Nr. 2

Mihail Zarea

Tom Barry

4-6, 6-3, 6-2


50+

Moldova

Slovenia

1:2

Nr. 1

Slavian Guţu

Tomaz Strukelj

6-3, 7-6 (7)


40+

Moldova

Norvegia

1:2

Dublu

Adrian Mariciuc / Serghei Ştepu

Knut-Eric Bartnes/ Alisdair Munro

6-2, 6-4

CLASAMENTUL FINAL PE ECHIPE

 

Italia Cup
(35+)

Tony Trabert
Cup (40+)

Dubler Cup
(45+)

Fred Perry Cup
(50+)

 

  1. Spania
  2. Germania
  3. Olanda
  4. Cehia
  5. Africa de Sud
  6. Marea Britanie
  7. Franţa
  8. SUA
  9. Elveţia
  10. Slovenia
  11. Rusia
  12. Suedia
  13. Austria
  14. Australia
  15. Canada
  16. Turcia
  17. Irlanda
  18. Bosnia&Herzeg.
  19. Hong Kong
  20. Slovacia
  21. Moldova
  22. Tunisia
  23. România
  1. Italia
  2. Franţa
  3. Marea Britanie
  4. SUA
  5. Austria
  6. Germania
  7. Argentina
  8. Olanda
  9. Spania
  10. Canada
  11. România
  12. Cehia
  13. Elveţia
  14. Irlanda
  15. Suedia
  16. Turcia
  17. Africa de Sud
  18. Australia
  19. Norvegia
  20. Lituania
  21. Moldova
  1. Spania
  2. Germania
  3. SUA
  4. Franţa
  5. Australia
  6. Marea Britanie
  7. Olanda
  8. Irelnda
  9. Belgia
  10. Austria
  11. Mexic
  12. Suedia
  13. Japonia
  14. România
  15. Turcia
  16. Bosnia&Herzeg.
  17. India
  18. Moldova
  19. Africa de Sud
  20. Slovenia
  1. Franţa
  2. sua
  3. Australia
  4. Spania
  5. Olanda
  6. Germania
  7. Marea Britanie
  8. Austria
  9. Belgia
  10. Danemarca
  11. Canada
  12. Irlanda
  13. Suedia
  14. Argentina
  15. Italia
  16. Africa de Sud
  17. Slovenia
  18. Moldova
  19. Elveţia
  20. Turcia

 

2008 – a treia participare a veteranilor tenisului din Moldova la Campionatul mondial pe echipe
(11-18 octombrie 2008, Antalia, Turcia)

Componenţa echipelor

 

Cupa “Italia” (35+)

Cupa “Fred Perry” (50+)

1

Vladimir Iampolschi (căpitan)

Slavian Guţu (căpitan)

2

Vladimir Salnicov

Ion Lambantu

 

 

Serghei Zaicenco

VICTORIILE REPURTATE DE TENISMENII VETERANI DIN MOLDOVA

  • 1 victorie la simplu: (S.Guţu)
  • 1 victorie la dublu: (S.Guţu / S.Zaicenco)

 

50+

Moldova

Turcia

1:2

Nr. 1

Slavian Guţu

Cem INCESULU

6-3, 4-6, 6-4

 

50+

Moldova

Slovenia

1:2

Dublu

Slavian Guţu / Serghei Zaicenco

Giuliano Nemarnik/Tomaz Strukelj

6-4, 6-4

CLASAMENTUL FINAL PE ECHIPE

Cupa “Italia” (35+)

Cupa “Fred Perry” (50+)

  1. Argentina
  2. Cehia
  3. Germania
  4. Franţa
  5. Austria
  6. SUA
  7. Marea Brita
  8. Australia
  9. Spania
  10. Turcia
  11. Noua Zeelandă
  12. Africa de Sud
  13. Olanda
  14. Suedia
  15. Elveţia
  16. Estonia
  17. Polonia
  18. Canada
  19. Hong Kong
  20. Irlanda
  21. Slovacia
  22. Moldova
  23. România
  1. Germania
  2. Spania
  3. sua
  4. Franţa
  5. Austria
  6. Australia
  7. Belgia
  8. Marea Britanie
  9. Canada
  10. Africa de Sud
  11. Slovenia
  12. Polonia
  13. Suedia
  14. Mexic
  15. Olanda
  16. Finlanda
  17. Elveţia
  18. Irlanda
  19. Turcia
  20. Bosnia&Herzegovina
  21. Moldova

 

 
 
Sus
Prima / Mesaj / Profil / Noutăţi / Calendar 2017 / Competiţii / Clasamente / Palmares
  Copyright © 2017 Asociaţia Veteranilor şi Amatorilor de Tenis din Moldova(www.avtm.md).
Toate Drepturile Rezervate.
 
 
Creat de BrandMoldova
 
Vizitatori: 130771